Gümüşhane İli ve İlçeleri Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği

TANTAVİ'DE GÜMÜŞHANE DAMGASI

Ümraniye Belediyesi tarafında her yıl geleneksel olarak düzenlenen ''Tantavi Şenlikleri' eğlenceli organizasyonu ile her yıl Türkiye'nin bir çok ilinin değerlerini İstanbul'da temsil ediyor. Her ili temsilen şenliklere katılan il dernekleri birbirinden eğlenceli, neşeli organizasyonlara imza atıyor. Her gün bir ilin temsil edildiği Tantavi Şenliklerine bu yıl da her yıl olduğu gibi Gümüşhane'yi temsilen Ümraniye'de bulunan ve başkanlığını Tahsin Söğüt'ün yaptığı Güyad katıldı.

 

 

 

Bir çok ilin yöresel ürünlerini tanıtmak için standını kurduğu Tantavi Parkı'nda 29 Haziran'da Gümüşhane fırtınası esti. Gündüz Gümüşhane'ye özgü ürünlerin; pestil ve kömenin tanıtıldığı şenliklerin ardından Gümüşhaneli yöresel sanatçılar akşam saatlerinde parkı dolduran kalabalığı coşturdu. Yöresel sanatçılarımız Merve Taşkın, Onur Akgül veTürkay Türkkan seslendirdiği birbirinden güzel yöresel türküler eşliğinde coşkulu bir gece yaşandı. Güyad'ın tertiplediği gecede yüzlerce Gümüşhaneli Örenşar Derneği Folklor ekibinin eşliğinde horon tepti, halay çekti. Organizasyona ev sahipliği yapan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ''Gümüşhanelilerle Hısımız ve çokça Gümüşhaneli dostum var'' diyerek Gümüşhane'ye duyduğu sevgiyi de ifade etti. Gecenin oluşmasına büyük katkısı olan Güyad Başkanı Tahsin Söğüt'te böyle bir geceye imza atmış olmanın gururunu yaşadıklarını ifade ederken seneye daha güzel bir organizasyonla yine ''Tantavi Şenlikleri'ne'' katılacaklarının da mesajını verdi.

Hemşerilerimizi bu tür organizasyonlarda bir arada görmekten mutluluk duyduklarını ifade eden Başkan Tahsin Söğüt yapılan çalışmaların aynı zamanda diğer derneklere örnek teşkil edeceğini de vurguladı. Geceye konuk olarak katılan Güdef Başkanı Vahit Olgun ve Ümraniye Belediye meclis üyesi Hüseyin Eren gecenin anlamıyla ilgili konuşma yaparak birliktelik mesajı verdi. Geceye Gümüşhane'nin tanınmış simalarından Gümüşhane Spor Başkanı Kurban Karagöz, Güyad onursal başkanlarından Tamer Ünsal, Galip Bilici ve Mustafa Şimşek, Magder başkanı Nihat Zeyrek, Gümüşvadisi gurubu başkanı ve yöneticileri Kağıthane Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Metin Taşkın'da katılanlar arasındaydı.

© Copyright : www.guyad.org.tr Tüm hakları saklıdır. Sitede bulunan içerikler izinsiz kullanılamaz.

SAYISAL YAZILIM